Disneyland

Disneyland Paris je zábavním parkem ve Francii. Nachází se asi 32 km východně od Paříže ve městě Marne La Valée a zabírá plochu 1943 hektarů. Po čtyřleté výstavbě byl park otevřen 12. 4. 1992. Celá stavba i s pozdějšími investicemi vyšla na zhruba 4,5 miliardy €.Disneyland hrad Dnes ho tvoří dva tématické parky Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, který byl otevřen roku 2002. Dále tu naleznete zábavní centrum Disney Village, golfové hřiště Golf Disneyland, několik hotelům, restaurací a obchodů. Každoročně ho navštíví více než 10 milionů návštěvníků. Disneyland nám nabízí celodenní zábavu nejen pro děti, ale i dospělé. Prostě pro všechny, kteří mají rádi legraci a jsou hraví. V celém parku můžete narazit na princezny z Disneyho pohádek, Mickey Mouse, kačera Donalda i jiné postavičky z animovaných filmů. Můžete se s nimi vyfotit či si s nimi povídat, vše je dovoleno.

Disneyland Park
Je nejstarším parkem v pařížském Disneylandu. Podle amerických Disneylandů ho dělíme na 5 tematických zemí, které se nacházejí okolo zámku, jež je symbolem parku.
Pod zámkem na Vás čeká tajemná jeskyně se spícím mechanickým drakem. Při samotném uzavření parku se promítá jedinečná projekce Disney dreams na zámek.

Adventureland
Země dobrodružství nám ukáže cesty objevitelů jako je Indiana Jones, při které absolvujete horskou dráhu s jízdou hlavou dolů. Dále Vás čeká dobrodružný ostrov, pohádkové město Aladdina Agrabah, stromový dům Robinsona, hřiště v pirátském stylu a jízdu lodí, která inspirovala film Piráti z Karibiku.

Frontierland
Je to země vybudována ve stylu divokého západu. Objevíte tu i strašidelný dům Phantom Manor, což je dráha jen pro odvážné, které nevyděsí jízda přes hřbitov a jiná strašidelná místa. Dominatnou je horská dráha Big Thunder Mountain kolem které jezdí kolesový parník. Další zajímavou atrakcí pro děti je tu indiánská vesnice Pocahontas.
Disneyland hrad
Main Street USA
Hlavní ulice Spojených států začíná ihned u vstupu do Disneylandu a nachází se zde hlavně restaurace a obchody. Vede přímo k zámku a od něj je potom přístup ke všem částem parku. Budovy jsou zde vystavěny dle americké architektury přelomu 19. a 20. století. Nalézt tu můžete i stanici parní železnice, která se line okolo celého parku.

Discoveryland
Země objevů nabízí mnoho zajímavých atrakcí. První je také nejoblíbenější z nich a to Buzz Lightyear laser blast. Jedná se o interaktivní jízdu inspirovanou animovaným filmem Toy Story, ve které bojujete se Zorgy. Druhou atrakcí je Space Mountain Mission, horská dráha, která Vás vystřelí kanónem až do vesmíru rychlostí až 68 km/hod. Dále tu na Vás čeká Autopia – jízda auty z 50-tých let, Záhada Nautilu – ponoříte se v ponorce kapitána Nema dle románu Julese Verna 20000 mil pod mořem a Orbitron – rakety létající okolo sloupy.

Fantasyland
Země fantazie nabízí hned několik atrakcí:
Malý svět – jízda lodičkou světem plným mechanických panenek z celého světa, které zpívají a tančí.
Dumbo létající slon – sloní létající okolo sloupu nabízející krásný výhled na park
Let Petera Pana – závěsná dráha vedoucí přes londýnské střechy do Země Nezemě
Le Carousel de Lancelot – pohádkový rytířský kolotoč s koníky
Příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků
Casey Jr. – Le Petit Train du Cirque – dětská horská dráha, kde jezdíte ve vláčku s Dumbova příběhu
Le Pays des Contes de Fées – jízda lodičkou miniaturními světy Walta Disneyho
Alenčin labyrint vedoucí až k hradu samotné Srdcové královny
Pinocchiova cesta vyprávějící příběh o Pinocchiovi
Disneyland kolotoč
Walt Disney Studios Park
Zde návštěvníci mohou nakouknou do zákulisí filmů a koná se tu několik představení:
Animagique – černé divadlo s melodiemi z Disneyovských filmů
Playhouse Disney – loutkové divadlo
Stich Live – promítání Stiche, který během představení mluví s dětmi v sále
Montieurs action stunt show – kaskadérská show s Lightning McQueen
Atrakce: Hollywood tower of terror na motivy Twilight zone (po zásahu blesku se vypaříte a zažijete pád ve výtahové kabině), Létající koberec z Agrabahu, Cars Quatre Roes Rallye – jízda v autíčkách z filmu Auta, Crush coaster – horská dráha, díky níž proplujete oceánem na hřbetu želvy jako ve filmu Hledá se Nemo, Rocken roll roller coaster (magneticky urychlená horská dráha), Studio tamtour – ukázky filmových efektů a Armageddon (zažijete průlet meteority ve vesmírné lodi).

Disney Village
Vesnice Disney utváří se svými obchůdky, restauracemi, nočními kluby a 3D multikinem samostatnou část parku, která zůstává otevřena i po jeho uzavření. Navštívit ho mohou i ti, kteří v parku nebyli. Naleznete zde centrum bowlingu a videoher. Také tu můžete zažít jedinečné westernové přestavení během večeře Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show, ve kterém se představí Mickey, Minnie, Goofy, Chip a Dale.

Golf Disneyland
Golfový areál se nachází několik minut jízdy autem od parku a nabízí 27 jamkové hřiště.

Novinka 2014
Zcela novou atrakcí je Ratatouille jízda. Smrsknete se na velikost malé krysy a vydáte se na dobrodružství začínající na pařížské střeše u Gusteauvovi restaurace. Poté nasednete do vozíků ve tvaru krysy a přenesete se do 3D světa, kde shlédnete malou část filmu. Dále projedete skladem potravin a na okolních stěnách se stále promítá 3D film a vypadá to, jakoby Vás honil kuchař po celé své restauraci.